Home Aktualitet E trishtë! Arti humb një nga aktorët më të spikatur të skenës
E trishtë! Arti humb një nga aktorët më të spikatur të skenës
0

E trishtë! Arti humb një nga aktorët më të spikatur të skenës

0
0

Aktori Ned Beatty është ndarë nga jeta në moshën 83 vjeçare. Lajmi u konfirmua nga një anëtar i familjes, i cili tha se ai vdiq ndërsa ishte i rrethuar nga familja e tij.

Sipas TMZ vdekja e aktorit të njohur nuk ishte nga COVID-19. Beatty ishte një legjendë në ekran gjatë gjithë karrierës së tij. Prej më shumë se 5 dekadave aktorit iu besuan role të rëndësishme që ishin një sukses i vërtetë.

Në debutimin e tij në ekran në 1972, Beatty luajti në thriller psikologjik “Deliverance” dhe ishte viktima në ekran në skenën famëkeqe të përdhunimit “Squeal like a pig” që do të hynte në historinë e filmit si një nga momentet më të shthurura.

Në moshën e tij më të vjetër, Beatty mori një numër rolesh të zërit në “Rango” dhe “Toy Story 3” ku luajti një ari rozë djallëzor me emrin Lotso dhe gjithashtu u shfaq në seri të mëdha televizive si “” MASH “,” CSI ” “Dhe” Vrasje, Ajo Shkroi. ”

Largimi i tij nga jeta la një dhimbje të madhe tek gruaja e tij Sandra Johnson dhe tek fëmijët, nipër e mbesa dhe mbarë artin në tërësi.

Linku: https://pagesix.com/2021/06/13/ned-beatty-dead-at-83/

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/