Home ShowBiz Mediat humbën një zë të veçantë, ndahet nga jeta gazetari i njohur
Mediat humbën një zë të veçantë, ndahet nga jeta gazetari i njohur
0

Mediat humbën një zë të veçantë, ndahet nga jeta gazetari i njohur

0
0

Gazetari i njohur i BBC, Dom Busby është ndarë nga jeta në moshën 53 vjeçare.

Busby ka punuar në BBC për më shumë se 30 vjet në shumë radio lokale, dhe së fundmi BBC Sport dhe BBC Radio 5 Live.

“Dom ishte një transmetues i shkëlqyeshëm dhe një njeri i shkëlqyeshëm. Ai e donte sportin dhe radion, kështu që kishte punën e përsosur,” tha redaktori i lajmeve në radio sportive Colin Patterson.

“Ju mund të dëgjoni ngazëllimin në zërin e tij kur ai po lexonte lajmet sportive në ajër. Ai kishte një karrierë të gjatë dhe të suksesshme në BBC – 30 vjet në shumë prej radiove tona lokale, dhe për 10 vitet e fundit të atyre viteve ai gjithashtu ka punuar për BBC Sport.

“Ai e filloi karrierën e tij këtu në vitin 1988 dhe që prej asaj kohe është pjesë e familjes sonë të radios. Energjia e tij në redaksi dhe pasioni i tij për radio ishin infektive. Ne do të jemi përgjithmonë mirënjohës për talentet e tij unike, zërin e tij të veçantë dhe lidhjen që ai kishte me dëgjuesit “.

Linku: https://www.bbc.com/sport/57428376

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/