Home Aktualitet U përfshi në një aksident fatal, ndahet nga jeta aktorja e njohur
U përfshi në një aksident fatal, ndahet nga jeta aktorja e njohur
0

U përfshi në një aksident fatal, ndahet nga jeta aktorja e njohur

0
0

Aktorja Lisa Banes, e cila u shfaq në seri të shumta televizive dhe filma si “Gone Girl” është ndarë nga jeta në moshën 65 vjeçare. Aktorja është përfshirë në një aksident  ku është përplasur nga një skuter në New York City. Frakturat që mori gjatë aksidentit ishin fatale për të.

‘Ajo ishte një grua me shpirt, dashamirësi dhe bujari të madhe dhe e përkushtuar ndaj punës së saj, qoftë në skenë apo para kamerës dhe aq më tepër ndaj gruas, familjes dhe miqve të saj. Ne ishim të bekuar që e kishim atë në jetën tonë’- u shpreh menaxheri i saj David Williams.

Banes, filloi karrierën e saj të aktrimit në vitet 1980, sipas IMDB. Ajo luajti së bashku me Tom Cruise në filmin “Cocktail” të vitit 1988 dhe luajti nënën me gjemba, Marybeth Elliott, në filmin “Gone Girl” të vitit 2014. Paraqitjet e saj televizive përfshijnë role në “Royal Pains”, “Masters of Sex” dhe “Nashville”.

Në skenë, ajo ka interpretuar në shfaqjet “Shoqëria e Lartë”, “Arcadia” dhe “Thashethemet” dhe fitoi një Çmim Botëror të Teatrit për rolin e saj në “Shikoni prapa në zemërim”, sipas Playbill.

Linku: https://edition.cnn.com/2021/06/15/entertainment/lisa-banes-obit/index.html

Burimi i fotos: https://unsplash.com/