Home ShowBiz Sa rëndësi ka çmimi i internetit, me të cilin u vlerësua Stresi?
Sa rëndësi ka çmimi i internetit, me të cilin u vlerësua Stresi?
0

Sa rëndësi ka çmimi i internetit, me të cilin u vlerësua Stresi?

0
0

Stresi është një artist që pikpamjet e tij, i ka bërë art dhe nuk druhet që këtë art ta shfaqë kudo. Kujtojmë një varg të tij nga kënga “Lambo” ku thuhet “…sot të gjithë e mburrin vetëm veten, un’ s’jam nga ata që e mburrin vetëm veten”. Këto vargje flasin shumë për filozofinë që përbën thelbin e krijimtarisë së reperit. Eshtë modest Stresi, nga ata personazhe të qetë dhe të fokusuar në punën dhe aktivitetin e tyre.
Me bashpunimin e fundit që patën me Flor Banën dhe Anxhelo Kocin, në “Kënga Magjike” ata morrën një çmim me rëndësi, siç ishte ai i internetit. Kënga e tyre “Sa her e don”, sakaq pushtoi rrjetin. Dhe të jemi të qartë, në një botë, ku nuk ka më albume muzikore thuajse fare, krijimtaria ekspozohet dhe tregtohet online. Ndaj ndjekshmëria pasqyron dhe është tregues i drejtpërdrejtë i një suksesi që për Stresin nuk po njeh kufij.

Link: https://www.instagram.com/p/Bchh1nvhLxT/?hl=en&taken-by=stresi

Pak dhe sakt !!!

A post shared by Stresi👇🔥 new 🔥 (@stresi) on

Link: https://www.instagram.com/p/BcgK5jhhksw/?hl=en&taken-by=stresi

 

Link: https://www.youtube.com/watch?v=sWrM-SbsSBM

Burimi i fotos kryesore: https://www.instagram.com/p/BcfueIdhXGT/?hl=en&taken-by=stresi