Home Tag "kenga magjike"

“Kur miqtë të lajnë dhe të lyjnë” – Enedën e akuzuan publikisht për këtë padrejtësi

0
Është mbyllur ditën e shtunë në mbrëmje dhe nata finale e edicionit për vitin 2019-të të Kënga Magjike. Trofeun e çmimit të parë e rrëmbeu Eneda Tarifa. Por pasi u bënë publike votimi i artistëve kundrejtë njëri-tjetrit filluan pakënaqësirat. Ardit Cuni ka akuzuar publikisht Eneda Tarifën pasi ajo i kishte dhënë 0 pikë këngës së […]

Kanë shumë kohë pa u takuar – Ky event bën bashkë Alketën me ….

0
Të shtunën në mbrëmje është mbajtur nata finale e festivalit të përvitshëm “Kënga Magjike”. Kanë qënë të shumtë numri i personazheve publik që kanë marrë pjesë duke e parë live këtë event. Kënga Magjike ka bërë bashkë Alketën dhe kushërirën e saj të cilat kishin shumë kohë pa takuar njëra-tjetrën. Alketa si një moderatore dhe […]

Adrola Dushi ka dy fjalë për Ardit Gjebrean

0
Gjatë datës 4 dhe 5 Dhjetor është mbajtur live në pallatin e Kongreseve edicioni i Kënga Magjike për vitin 2019. Në krah të Ardit Gjebreas si moderator ka qënë edhe bukuroshja Adrola Dushi. Ka qënë një eksperiencë shumë e veçantë për të dhe e mbushur me emocion. Gjatë këtyre dy ditëve Adrola ka qënë qëndra […]

Këngëtarja me famë botërore vjen në Shqipëri, bashkë me artistët shqiptarë për të rindërtuar

0
Këngëtarja me origjinë shqiptare Ana Oxa është shprehur e gatshme të jetë pjesë e Këngës Magjike këtë vit, misioni i së cilës është të kontribuojë për t’ju ardhur në ndihmë familjeve të prekura nga tërmeti shkatërrues. Këngëtarja ka kontaktuar vetë producentin Ardin Gjebrea për të qënë pjesë e natës së parë të spektaklit duke ju […]

Nga Eurovizioni tek “Kënga Magjike”, këngëtarja maqedonase sjell “Monster”

0
Këngëtarja maqedonase Tamara Todevska do të marrë pjesë tek festivali i “Këngës Magjike”  këtë vit me një baladë dashurie. Ajo ka përfaqësuar Maqedoninë në Eurovizion një vit më parë me këngën “Proud”, ndërsa këtë vit ka menduar të konkurojë mes këngëtarëve shqiptarë në “Këngën Magjike”. Kënga e saj titullohet “Monster dhe është kompozuar nga Darko […]

Super baladë dashurie, Soni rikthehet fuqishëm tek “Kënga Magjike”

0
Këngëtarja e njohur Soni Malaj rikthehet sërish në Këngën Magjike me një tjetër baladë. Ajo do ta prezantojë këngën e saj konkuruese këtë të dielë në rubrikën “Kënga Magjike në spektaklin “E diela shqiptare”. Per realizimin e kësaj kënge Soni ka bashkëpunuar me një ekip profesionistësh si Shpëtim Saraçi i cili ka bërë orkestrimin e […]