Home Sport “Sadiku, mirësevini” Zyrtare, Armando Sadiku në La Liga, klubi i ri flet shqip
“Sadiku, mirësevini” Zyrtare, Armando Sadiku në La Liga, klubi i ri flet shqip
0

“Sadiku, mirësevini” Zyrtare, Armando Sadiku në La Liga, klubi i ri flet shqip

0
0

Armando Sadiku në La Liga, është lojtari më i ri i skuadrës së Levantes.

Lajmi është zyrtarizuar në faqen zyrtare të klubit, ku “bomberit” shqiptar i është bërë mirëseardhja në gjuhën shqipe. “Sadiku, mirësevini”, shkuhet në njoftimin zyrtar të klubit të Levantes. Sadiku u largua vetëm pas 6 muajsh qëndrim te Legia e Varshavës.
Klubi i ri ka prezantuar Sadikun për të gjithë tifozët nëpërmjet një video-je ku shihen momente më të suksesshme të sulmuesit shqiptar. “Ky është Sadiku dhe kjo është ajo që di të bëjë më mirë”, shkruhet më tej në njoftimin zyrtar të Levantes.

Video&Foto: https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=PWSeQSOSTok

Burimi i lajmit: http://www.levanteud.com/es/