Home Sport Kush është këngëtarja shqiptare që do të hapë ceremoninë e finales së Champions League?
Kush është këngëtarja shqiptare që do të hapë ceremoninë e finales së Champions League?
0

Kush është këngëtarja shqiptare që do të hapë ceremoninë e finales së Champions League?

0
0

Në mbrëmjen finale të këtij edicioni të Champions League, do performojë si e ftuar speciale këngëtarja shqiptare Dua Lipa.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë UEFA, përmes një postimi në llogarinë zyrtare në rrjetet sociale, ku tregon se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, do të ketë prestigjin e të qenit personazhi kryesor i spektaklit të përgatitur.

Në videon promovuese të finales së Championsit në të cilën ajo shihet si hije dhe në sfond dëgjohen edhe tingujt e këngës ‘New Rules’ që kryeson klasifikimet botërore.

#UCLfinal opening ceremony!

We have another amazing artist taking the ultimate stage at this year's #UCL final Opening Ceremony, presented by Pepsi! Any guesses who? 🤷‍♀️ #LoveItLiveIt

Posted by UEFA Champions League on Thursday, May 3, 2018

Video&Foto: https://www.facebook.com/ChampionsLeague/videos/2023146794398439/