Home Sport Bota e futbollit në zi, vdes në aksident futbollisti i njohur 35-vjeçar
Bota e futbollit në zi, vdes në aksident futbollisti i njohur 35-vjeçar
0

Bota e futbollit në zi, vdes në aksident futbollisti i njohur 35-vjeçar

0
0

Një lajm i rëndë ka tronditur botën e futbollit ditën e sotme. Ish-futbollisti i Sevillas, Arsenalit dhe Real Madrid, Jose Antonio Royes, ka ndërruar jetë pasi ka pësuar një aksident rrugor.

Sipas mediave ndërkombëtare, Jose Antonio Reyes, 35-vjeç ka qenë duke drejtuar makinën tip “Mercedes-Brabus” teksa është përplasur me një shtyllë që ka qenë në anë të rrugës.

Si pasojë mjeti ka dalë nga rruga dhe ka shpërthyer në flakë, duke rezultuar fatale për Reyes dhe nipin 23-vjeçar të tij, Jonathan Reyes që ndërruan jetë.

Link: https://www.instagram.com/p/ByK7jN5nKrI/

Link: https://www.abc.es/deportes/futbol/abci-muere-jose-antonio-reyes-201906011305_noticia.html#vca=mod-outbrain-AR23_1fila&vmc=abc.es&vso=organico&vli=desktop-tablet

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/ByKmVTvlAjX/