Home Aktualitet Parashikimi i motit për këtë fundjavë, zbuloni si do të jetë koha për plazh
Parashikimi i motit për këtë fundjavë, zbuloni si do të jetë koha për plazh
0

Parashikimi i motit për këtë fundjavë, zbuloni si do të jetë koha për plazh

0
0

Megjithëse jemi në muajin Korrik, dy ditët e fundit në vendin tonë ka pasur një ndryshim të ndjeshëm të temperaturave.

Sinoptikanët parashikojnë që deri të shtunën koha të jetë shumë e mirë për plazh me temperatura deri në 32 gradë, por të dielën rikthehet shiu.

E premtja dhe e shtuna do nisin me mot te kthjellet, por me vranësira pasditeve të shoqëruara me reshje shiu në relievet malore, në verilindje dhe juglindje. Dita e shtunë do të jetë ideale për plazh me temperatura deri ne 32 grade celsius, ndërsa e diela do të nisë me reshje. Fillimi i javës nis me mot të kthjellet, por mesdita dhe pasditja me reshje shiu ne vendet malore”, thotë Besa Sherollari.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=zh94QVWtHg0

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/trees-and-grass-field-under-cloudy-sky-during-daytime-186980/