Home Aktualitet Adoleshentja me flokët më të gjatë në botë hyn në rekordin Guinness, nuk do ta besoni si duket
Adoleshentja me flokët më të gjatë në botë hyn në rekordin Guinness, nuk do ta besoni si duket
0

Adoleshentja me flokët më të gjatë në botë hyn në rekordin Guinness, nuk do ta besoni si duket

0
0

Një 17 vjeçare indiane ka hyrë në librin e rekordeve Guinness pasi rezulton të jetë femra më flokët më të gjatë në botë.

Ajo thotë se nuk i pret flokët prej 11 vitesh që kur ishte 6 vjeç pas një eksperience jo të mirë në një sallon bukurie.

Flokët e saj kanë një gjatësi prej 1,82 cm, shumë më të gjata se gjatësia e trupit të saj.

17 vjeçarja thotë se i lan flokët një herë në javë, i duhet të paktën gjysmë orë për ti tharë dhe gati një orë për ti krehur.

Në kulturën indiane flokët janë bukuria e femrave dhe për këtë arsye të gjitha femrat në Indi kanë flokë të gjata.

Vajza në fjalë ka thyer çdo rekord dhe pavarësisht se flokët e saj është vështirë ti menaxhosh me gjatësinë që kanë, ajo do të vazhdojë ti rrisë akoma edhe më shumë.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=CrH5wzP_Puo

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/woman-wearing-black-top-1938332/