Home Aktualitet Humbje e madhe! Ndahet nga jeta akademiku i njohur shqiptar
Humbje e madhe! Ndahet nga jeta akademiku i njohur shqiptar
0

Humbje e madhe! Ndahet nga jeta akademiku i njohur shqiptar

0
0

Akademiku i njohur Ahmet Ceni është ndarë nga jeta. Lajmin e trishtë e ka ndarë ish ministri Arben Malaj në rrjete sociale.

‘Vdekja e parakohshme dhe e papritur e Prof Ahmet Ceni, është një dhimbje e rëndë për familjen, koleget dhe studentët e tij në shumë universitete. Përfitimet më të vyera shpresoj jo vetëm tek unë nga të gjitha kontributet njerëzore, akademike por sidomos edhe nga angazhimet në qeveri të Prof Ahmetit ishin:  integriteti, kredibiliteti dhe modestia.

Ngushëllime familjes, kolegëve dhe studentëve!

Prehu në paqe profesori ynë i dashur!

Ju qoftë sa me i lehtë dheu i tokës mëmë, te cilës ju i shërbyet ne aq dashuri, njohuri, integritet dhe përkushtim. Përherë mirënjohës profesorit tim për modelin inspirues!

Linku: https://www.facebook.com/arben.malaj.35/posts/10158696209229075

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/

tags: