Home Aktualitet Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur
Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur
0

Humbi betejën me kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
0

Aktori i njohur Granville Adams pas një beteje me kancerin është ndarë nga jeta në moshën 58 vjeç.

Lajmi u konfirmua të dielën nga miq të shumtë duke përfshirë ekzekutivin / producentin e shfaqjes Oz, Tom Fontana, dhe kostumet nga Kirk Acevedo dhe Harold Perrineau.

Krijuesi i serialit dramatik Oz, Tom Fontana dhe Dean Winters filluan një fushatë GoFundMe në fillim të vitit për të ndihmuar Adams të paguajë shpenzimet mjekësore. Fushata kishte vazhduar të mblidhte 99,800 dollarë, duke tejkaluar objektivin e saj prej 69,500 dollarë, megjithëse ajo mbeti aktive pasi Adams vazhdoi të kërkonte trajtim

“Siç e dini shumë, miku dhe vëllai ynë Granville Adams është diagnostikuar me kancer,” shkroi Fontana në GoFundMe në janar.

“Në vetëm disa muaj, faturat mjekësore janë rritur në nivele astronomike. Jo vetëm që ai duhet të luftojë këtë sëmundje të pamëshirshme, por tani ai duhet të shmangë faturat e spitalit që kompania e sigurimeve nuk pranon të paguajë.”

Linku: https://deadline.com/2021/10/granville-adams-dead-hbo-oz-star-1234853661/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/