Home Lifestyle Një periudhë e komplikuar në dashuri, horoskopi 19 tetor 2021
Një periudhë e komplikuar në dashuri, horoskopi 19 tetor 2021
0

Një periudhë e komplikuar në dashuri, horoskopi 19 tetor 2021

0
0

Dashi

Në dashuri, Hëna në shenjën tuaj ju ndihmon të bëni zgjedhje të rëndësishme sentimentale. Çiftet në krizë më në fund arrijnë qetësinë. Në vendin e punës, përpiquni të mos ngrini polemika të panevojshme, në një periudhë si kjo është gjëja e fundit që duhet bërë. Në shëndet, herë pas here ndaloni dhe mendoni.

Demi

Në dashuri, pasi Hëna është gati të hyjë në shenjën tuaj, situata do të përmirësohet. Disa probleme ekonomike ju çojnë në grindje me partnerin tuaj. Në vendin e punës, me Jupiterin përballë, kushtojini vëmendje çështjeve ligjore, kontaktoni një ekspert. Në shëndet, merrni pak kohë për veten tuaj.

Binjakët

Në dashuri, për çiftet e vjetra mund të ketë një pauzë për reflektim, besimet vihen në provë. Ekziston një nervozizëm i fortë i shkaktuar nga një dashuri e thyer, ndoshta ish nuk dëshiron t’ju japë një shans tjetër. Në vendin e punës, mundësi të reja për punë dhe projekte janë në rrugë. Në shëndet, gjatë kësaj periudhe është më mirë të bëni më shumë aktivitete në natyrë.

Gaforrja

Në dashuri, takimet që bëni gjatë kësaj kohe mund të kthehen në dashuri. Një tension shumë i vogël mund të rishfaqet në këtë ditë. Në vendin e punës, nuk jeni shumë të përqendruar, prandaj, mos bëni marrëveshje me njerëz të cilëve nuk u besoni. Në shëndet, dita e sotme sjell një shërim të fortë psikofizik.

Luani

Në dashuri, nëse lidhja juaj ka përfunduar kohët e fundit, falë Hënës së favorshme do të bëni takime të reja. Në këto ditë, më shumë sesa për punën që po mendoni për dashurinë, më në fund po i kushtoni pak kohë sferës tuaj emocionale. Në vendin e punës, nuk doni të shikoni shumë përreth, thjesht përqendrohuni në një qëllim dhe realizojeni atë. Në shëndet, është një ditë e rimëkëmbjes së fortë.

Virgjëresha

Në dashuri, ekziston rreziku që do të debatoni. Çiftet e lindura për lojë janë në rrezik, sepse u japin pak hapësirë ndjenjave. Në vendin e punës, intuita juaj do të vlerësohet nga disa eprorë. Në shëndet, është një ditë e lodhshme.

Peshorja

Në dashuri, ju duhet të përballeni me një diskutim me guxim dhe ta mbyllni sa më shpejt të jetë e mundur. Kujdes nga shumë fjalë. Në vendin e punës, ditë pak të rënda ju presin, ka shumë gjëra për të bërë, bëni një pushim. Në shëndet, lodhja fillon të ndihet, rikuperoni energjinë tuaj duke kaluar një mbrëmje të qetë.

Akrepi

Në dashuri, është një ditë që mund të kthehet pak emocion tek ju. Me shenjën e Bricjapit dhe Peshqve mund të keni mundësi të mira. Në vendin e punës, ditët e ardhshme janë interesante, nxitoni nëse keni për të bërë një propozim. Në shëndet, jepini vetes një pushim të vogël, gjithmonë jeni shumë të nxituar.

Shigjetari

Dashuritë që lindin në këtë periudhë janë shumë të rëndësishme, veçanërisht ato që janë ndarë kohët e fundit. Nuk është koha për të bërë gabime. Në vendin e punës, një periudhë interesante për ata që kanë një aktivitet të pavarur. Në shëndet, jeni shumë të shqetësuar, kini kujdes nga shpërqendrimet.

Bricjapi

Në dashuri, edhe në këtë ditë është më mirë të shmangni polemikat, mos e filloni vetë diskutimin. Ndjesitë që lindin janë interesante, jetojini ato plotësisht. Në vendin e punës, këto ditë do të vuani nga njëfarë lodhjeje, por nga e enjtja do të rikuperoni energjinë tuaj. Në shëndet, mos qëndroni deri vonë.

Ujori

Në dashuri, pavarësisht Hënës së favorshme, Luani dhe Dashi janë shenja me të cilat mund të keni një konkurrencë të çuditshme. Falë Venusit të favorshëm ju mund të ruani një marrëdhënie që nuk është e komprometuar plotësisht. Në vendin e punës, ata që kanë pasur një problem ekonomik nuk duhet ta teprojnë, shpenzimet kohët e fundit kanë qenë shumë. Në shëndet, është një ditë e mirë.

Peshqit

Në dashuri, një periudhë e komplikuar po vjen pas një fundjave reflektimi. Momente tensioni mes njerëzve të ndarë. Në fushën e punës, Jupiteri do të kthehet në shenjë brenda pak javësh, prandaj, disa nga dëshirat tuaja nuk mund të realizohen në një kohë të shkurtër, mos nxitoni. Në shëndet, keni pak energji, pushoni për të rimbushur bateritë tuaja.

Linku: https://www.ultimora.news/Oroscopo-Paolo-Fox-19-ottobre-2021-da-Ariete-a-Pesci-previsioni-astrologiche-su-amore-lavoro-e-salute

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/photo/food-snow-city-nature-6806386/