Home Aktualitet Humbi betejën me Covid, ndahet nga jeta themeluesi i rrjetit televiziv
Humbi betejën me Covid, ndahet nga jeta themeluesi i rrjetit televiziv
0

Humbi betejën me Covid, ndahet nga jeta themeluesi i rrjetit televiziv

0
0

Marcus Lamb, bashkëthemelues dhe CEO i rrjetit televiziv “Daystar” ka humbur jetën pasi ishte infektuar me Covid-19.

Lamb ka humbur jetën në moshën 64-vjeçare, pasi nuk arriti të fitonte betejën me virusin vdekjeprurës.

Marcus Lamb, televangjelisti, lançoi rrjetin e tij konservator të krishterë televiziv me emrin Daystar Television Network në 1997.

Ai ka mbi 70 stacione në të gjithë SHBA-në dhe madje transmeton në vende të tjera të botës.

“Me zemër të rëndë njoftojmë se Marcus Lamb, president dhe themelues i Daystar Television Network, shkoi në shtëpi për të qenë me Zotin këtë mëngjes.

Linku: https://www.wionews.com/world/conservative-anti-vaxxer-broadcaster-marcus-lamb-dies-of-covid-433262

Burimi i fotos:unsplash.com

 

tags: