Home Aktualitet Tjetër humbje në botën e artit, ndahet nga jeta aktori i njohur
Tjetër humbje në botën e artit, ndahet nga jeta aktori i njohur
0

Tjetër humbje në botën e artit, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
0

Aktori Tommy Lanevdes është ndarë nga jeta në moshën 83-vjeçare.

Tommy Lane, u shfaq në filma duke përfshirë “Live and Let Die” dhe “Shaft”.

Vajza e tij Kamala raportoi se ai vdiq pas një periudhe të gjatë me sëmundje të rëndë.

I lindur Tommy Lee Jones në Miami, Lane ishte gjithashtu një muzikant xhaz dhe luajti bori dhe flugelhorn në Blue Note të New York City gjatë viteve 1980.

Ai la gruan Raquel Bastias-Lane, shtatë fëmijë; njerku dhe disa nipër e mbesa.

Linku: https://variety.com/2021/film/news/tommy-lane-dead-live-and-let-die-shaft-1235122222/

Burimi i fotos:unsplash.com