Home Lifestyle Reshje shiu dhe dëbore, moti sjell surpriza gjatë pasdites
Reshje shiu dhe dëbore, moti sjell surpriza gjatë pasdites
0

Reshje shiu dhe dëbore, moti sjell surpriza gjatë pasdites

0
0

Dita ka filluar me reshje shiu në zona fushore dhe reshje dëbore në zonat malore.

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do jenë në veri dhe qendër duke bërë që herë pas here reshjet të jenë në formë rrebeshi.

Sipas MeteoAlb pasditja sjellë përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që të ketë intervale me kthjellime. Nata vijon në zonat malore me prezencë të pakët të reshjeve të dëborës.

Një rëmnje e fortë temperatuurash do të ndihet në të gjithë territorin.

Linku: metoalb

Burimi i fotos: pexele.com

tags: