Home Lifestyle Gjëra pozitive ndodhin për këtë shenjë, horoskopi 7 dhjetor 2021
Gjëra pozitive ndodhin për këtë shenjë, horoskopi 7 dhjetor 2021
0

Gjëra pozitive ndodhin për këtë shenjë, horoskopi 7 dhjetor 2021

0
0

Dashi

Një kapitull i jetës suaj ka marrë fund, por libri është ende larg përfundimit. Mënyra më e mirë për të përdorur energjinë tuaj tani është të përpiqeni të përfundoni një projekt, edhe nëse mendoni se fundi i tij është ende shumë larg.

Demi

Përzierja në turmë është ndoshta ajo që ju nevojitet sot. Edhe nëse ju pëlqen të punoni vetë, të qenit pjesë e një grupi gjatë kësaj kohe mund të jetë e rëndësishme për të forcuar ndjenjën tuaj të sigurisë. Vetëdija për të ndarë një qëllim me njerëzit e tjerë ose një mënyrë për t’i bërë gjërat me disa kolegë ju jep forcë.

Binjakët

Sot jeni në humor. Ju dëshironi shumë të keni tema intime me miqtë tuaj apo edhe disa nga kolegët tuaj të besuar. Kini kujdes të mos pendoheni më vonë, për momentin këta njerëz mund të mos jenë shumë të hapur.

Gaforrja

Keni përshtypjen se po i mposhtni qëllimet tuaja. Pasi të përqendroheni në detaje, herën tjetër do të ndiqni vetëm instinktet tuaja. Gjetja e mesit të duhur do të jetë më e vështirë se sa pritej. Jini të durueshëm, së shpejti do të bëni një hap shumë të rëndësishëm përpara, ndoshta jo më vonë se nesër.

Luani

Në vend që të ndiqni verbërisht planet ose idetë tuaja, duhet të bëni një pushim të vogël për t’u përgatitur për një zhgënjim. Më vonë do të ndiheni më të sigurt. Mos e digjni të gjithë energjinë tuaj menjëherë, përpiquni ta mbani të paktën deri nesër.

Virgjëresha

Varet vetëm nga ju, të jeni të sjellshëm, veçanërisht nëse ju duket se një nga të dashurit tuaj është pak i irrituar ose i menduar. Keni përshtypjen se ju mbijnë krahët, në mënyrë që të inkurajoni të tjerët të kapërcejnë kufizimet ose problemet e tyre personale, në vend që të përqendrohen te pamja e jashtme.

Peshorja

Do të jeni të ndjeshëm, veçanërisht empatikë me rrethin tuaj në punë dhe do të jeni të aftë në trajtimin e situatave në grup. Mbajeni ambicien tuaj në një formë që nuk është kërcënuese dhe që shkon paralelisht me interesat e të tjerëve.

Akrepi

Ju mund të jeni të përmbytur me një mori informacionesh, ndonjëherë që kundërshtojnë njëri-tjetrin. Ju ndjeni nevojën për të identifikuar të vërtetën në mes të gjithë kësaj, por sa herë që duket se jeni afër saj, ka gjithmonë diçka tjetër që ju drejton në një drejtim të ri. Mos u dorëzo, edhe nëse është zhgënjyese.

Shigjetari

Kohët e fundit keni qenë në gjendje të fokusoheni përfundimisht në prioritetet, por sot duket më e ndërlikuar. Diçka po ju shpërqendron thellë brenda dhe ndjeni se ky mendim po thith shumë energji. Edhe nëse nuk mund t’i shmangni plotësisht mendimet bredhëse, bëni atë që mundeni për t’u rikthyer në realitet nëse nuk doni të paguani pasojat në ditët në vijim.

Bricjapi

Pa e kuptuar, sot do jeni shumë të disiplinuar dhe do arrini të kryeni punë të ndryshme. Prej disa kohësh keni qenë më të pavarur, por bëni kujdes të mos i ndërprisni lidhjet me bashkëpunëtorët tuaj që janë në vështirësi. Ata mund të kenë përshtypjen se ju po ua ktheni shpinën.

Ujori

T’u thuash të tjerëve saktësisht atë që mendon, në fillim do të duket si zgjidhja më e mirë, por shumë shpejt do të kuptosh se situata është më komplekse. Tani ka ardhur koha të zbuloni gjërat pozitive në rrethin tuaj, ose ato pozitive në marrëdhënien tuaj me ta.

Peshqit

Çfarë gëzimi të dalësh nga këto ditë të fundit të përsëritura dhe rutinë! Sot keni ndërmend të vendosni synime më të larta. Do të përqendroheni plotësisht në thelbin e çështjes, pothuajse të verbër ndaj saj. Sinqeriteti juaj i jashtëzakonshëm mund t’i bëjë disa njerëz të afërt të mos ndihen rehat.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-di-oggi-le-previsioni-di-martedi-7-dicembre-2021/

Burimi i fotos:pexele.com