Home Aktualitet U qëllua me armë nga i biri, kitaristi legjendar ndahet nga jeta
U qëllua me armë nga i biri, kitaristi legjendar ndahet nga jeta
0

U qëllua me armë nga i biri, kitaristi legjendar ndahet nga jeta

0
0

Kitaristi kanadez i rock-ut, Gord Lewis, u gjet i vdekur në shtëpinë e tij në Hamilton, Ontario të dielën pasi dyshohet se u vra nga djali i tij.

Gord ishte 65 vjeç.

Djali 41-vjeçar i rockerit, Jonathan Lewis, u arrestua dhe u akuzua për vrasje të shkallës së dytë, ndërsa Departamenti i Policisë Hamilton vazhdon të hetojë rastin, sipas raporteve lokale.

Lajmi u bë i ditur nga vetë banda e rrokut e cila në një postim në Instagram shkoi: “ Jemi zemërthyer dhe ende përpiqemi të përpunojmë humbjen e mikut, shokut të grupit dhe vëllait tonë Gord Lewis”.

Raportet policore deklararojnë se viktima pësoi “lëndime të thella në të gjithë trupin” dhe mjekët nuk mundën ta shpëtonin.

Linku: https://nypost.com/2022/08/10/teenage-head-guitarist-gord-lewis-dead-allegedly-murdered-by-his-own-son/

Burimi i fotos: pexels.com