Home Lifestyle Horoskopi ditor, 21 mars 2023
Horoskopi ditor, 21 mars 2023
0

Horoskopi ditor, 21 mars 2023

0
0

Dashi

Sot do të keni një qiell interesant, një rrethanë e mirë sidomos në sferën sentimentale. Me këta yje është e pamundur të mos marrësh avantazhe dhe përmirësime. Beqarët, megjithatë, është më mirë të mos synojnë njerëz të vështirë vetëm për hir të një sfide. Favorizohet edhe kërkimi i strategjive të reja, me rikonfirmime në rrugë pas një periudhe të vështirë.

Demi

Jeni ende duke u përballur me disa dalje të shumta, të cilat prej disa muajsh kanë sjellë siklet për disa çifte që po përballen me shpenzime në lidhje me shtëpinë apo projekte të tjera. Kujdes mos i përkushtoheni shumë punës, duhet të rikuperoni energjinë.

Binjakët

Disa momente shqetësimi janë të mundshme ditën e sotme, pasi Hëna disonante mund të shkaktojë lodhje, nervozizëm ose stres për shkak të kujtimit të një ngjarjeje të pakëndshme që ka ndodhur në mes të javës së kaluar. Ju keni një dëshirë të madhe për t’u rebeluar kundër konventës dhe bëni vetëm gjërat në të cilat besoni. Ndiheni aktiv, dinamik dhe iniciativë, por je pak i pakënaqur.

Gaforrja

Saturni ka nisur një tranzit të vlefshëm në këtë shenjë dhe së shpejti do t’i bashkohet edhe Jupiteri. Përqendrimi i këtyre dy planeteve do ta bëjë qiellin më pak të mjegulluar përsa i përket ndjenjave dhe do t’u japë shtysë çifteve që i kanë rezistuar tensioneve. Më në fund, dita e 26 marsit, me Hënën, Marsin dhe Saturnin në aspekt të shkëlqyer, mund t’ju befasojë pozitivisht!

Luani

Ju pret një ditë disi e çuditshme. Java e kaluar u karakterizua nga komplikime pune, por në orët e ardhshme do të gjeni papritur qetësi. Mirëpo duhet të keni kujdes të mos ju kap nervozizmi.

Virgjëresha

Gjithmonë keni nevojë për stimulim mendor. Ju duhet ta shikoni të ardhmen me besim dhe së shpejti, të paktën për sa i përket vendit të punës, do të merrni rezultatet e dëshiruara.

Peshorja

Gjatë orëve të ardhshme do t’ju duhet dikush që t’ju besojë të gjitha problemet tuaja. Nëse shikoni përreth jush, e dini gjithashtu se kujt mund t’i besoni dhe me kë të hapni zemrën tuaj.

Akrepi

Në punë jeni duke përjetuar një konflikt të vogël. A jeni nën presion për shkak se një promovim është në rrezik? Mos u frikësoni: duhet të punoni shumë për ta arritur atë siç duhet. Mbështetuni vetëm në forcën tuaj.

Shigjetari

Gjatë orëve të ardhshme të këtij muaji mars do t’ju duhet absolutisht të rikuperoni energjinë fizike dhe mendore. Kjo do të jetë një javë rikuperimi për të rifituar momentin e duhur në fund të muajit.ë

Bricjapi

Gjatë orëve të ardhshme do të përjetoni situata kaotike dhe të trazuara, veçanërisht në fushën sentimentale. Ju duhet të sqaroni disa aspekte themelore të marrëdhënieve tuaja. Pavarësisht situatës së komplikuar, ju duhet domosdoshmërisht qartësi.

Ujori

Normalisht kur ju duhet të nënshkruani një marrëveshje ju mendoni për të me shumë kujdes. Megjithatë, ndonjëherë ju duhet të ndiqni edhe instinktet tuaja. Në këtë periudhë këshilla është të qëndroni të durueshëm dhe të prisni momentin e duhur që do të vijë së shpejti.

Peshqit

Nëse keni ende një histori të hapur ose punë të papërfunduar, shfrytëzojeni sot për t’i dhënë fund. Do të thirreni domosdoshmërisht për të marrë një pozicion.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-del-giorno-le-stelle-di-martedi-21-marzo-2023/

Burimi i motit: freepik.com