Home Sport Cristiano Ronaldo merr masa ligjore kundër Juventusit
Cristiano Ronaldo merr masa ligjore kundër Juventusit
0

Cristiano Ronaldo merr masa ligjore kundër Juventusit

0
0

Cristiano Ronaldo do të padisë Juventusin për paga të papaguar.

Ylli i Al-Nassr dhe Portugalisë ka vendosur për ish-skuadrën e tij Juventus për pagat e papaguara të grumbulluara gjatë qëndrimit të tij në Serie A.

Ai thuhet se i ka borxh 19.9 milionë euro nga Bianconerët. Dhe pas përpjekjeve të përsëritura për të rikuperuar shumën, Ronaldo ka vendosur të marrë masa ligjore kundër Juventusit. Gazeta italiane Gazzetta ka raportuar se ai e ka marrë këtë vendim pas konsultimit me prokurorinë e Torinos.

Cristiano Ronaldo mbërriti në Torino pas një periudhe 10-vjeçare që përcaktoi karrierën në Real Madrid. Qëndrimi i tij në Torino e pa atë të shtoi dy tituj të Serie A, një titull të Copa Italia dhe një Supercoppa Italiana. Ai u largua nga Juventusi në vitin 2021 pas një qëndrimi tre-vjeçar pasi shënoi 101 gola në 134 paraqitje.

Kohët e fundit, Juventus duket se ka grumbulluar një reputacion për keqtrajtimin e lojtarëve pasi Ronaldo nuk është i vetmi që ka marrë beteja ligjore me Bianconerët.

Leonardo Bonucci, i cili ka kaluar pjesën më të madhe të karrierës së tij profesionale në klub dhe tani është në Union Berlin, është gjithashtu i vendosur të padisë kushtet e mbistërvitjes.

Linku: https://khelnow.com/football/2023-09-world-football-cristiano-ronaldo-sue-juventus-unpaid-wages

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/cristiano/

tags: