Home Aktualitet Ylli i ‘The Young and the Restless and General Hospital’ ndahet nga jeta
Ylli i ‘The Young and the Restless and General Hospital’ ndahet nga jeta
0

Ylli i ‘The Young and the Restless and General Hospital’ ndahet nga jeta

0
0

Billy Miller, ylli i “The Young and the Restless and General Hospital”, vdes në moshën 43-vjeçare.

Menaxheri i aktorit thotë se ylli fitues i çmimit Emmy Daytime “po luftonte me depresionin maniak” kur vdiq.

Billy Miller, një aktor fitues i çmimit Emmy Daytime, i njohur më së shumti për rolet e tij në serialet amerikane The Young and the Restless dhe General Hospital, ka vdekur në moshën 43-vjeçare.

I lindur në Oklahoma dhe i rritur në Teksas, Miller merrej me modeling përpara se të arrinte pushimin e tij të parë në televizionin e ditës si Richie Novak në telenovelën ABC All My Children, një rol që ai luajti nga 2007 deri në 2008.

Nga viti 2008 deri në vitin 2014, ai luajti Billy Abbott në The Young and the Restless të CBS për më shumë se 700 episode, duke fituar tre Emmy Daytime, duke përfshirë një për aktorin kryesor të shquar në një seri dramatike dhe dy herë për aktorin e jashtëzakonshëm dytësor në një seri dramatike.

Miller u shfaq gjithashtu në një pjesë të vogël të episodeve të dramës ligjore amerikane Suits, dhe në 10 episode të “Truth Be Told” të Apply TV+. Kreditë e tij të filmit përfshijnë dramën ushtarake të Clint Eastwood të vitit 2014 American Sniper dhe 2016 Urban Cowboy. Sipas IMDB, roli i fundit i Millerit ishte në dramën e krimit NCIS.

Eileen Davidson, e cila luajti së bashku me Millerin në The Young and the Restless, drejtoi homazhet për kolegun e saj në X, dikur në Twitter, duke shkruar: “Sharmi dhe ngrohtësia e tij infektive lanë mbresa të qëndrueshme te të gjithë ne që patëm fatin ta kishim atë në jetën tonë.’

Aktori i Spitalit të Përgjithshëm, Jon Lindstrom e përshkroi Millerin si “të talentuar, të zgjuar, qesharak dhe më bëri përshtypje si një mik i madh për ata që ishin afër tij”.

Linku: https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2023/sep/18/billy-miller-death-cause-43

Burimi i fotos: