Home Aktualitet Spikati në rolin e “Love Story”, ndahet nga jeta aktori i njohur
Spikati në rolin e “Love Story”, ndahet nga jeta aktori i njohur
0

Spikati në rolin e “Love Story”, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
0

Aktori shumë i njohur, Ryan O’Neal, i cili u bë i famshëm “brenda natës” në vitin 1970 për rolin e tij të famshëm në “Love Story”, ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare.

I biri i tij, Patrick, njoftoi largimin nga jeta të të atit në rrjetet sociale, por nuk dha një shkak, edhe pse duhet thënë që aktori në të kaluarën ka luftuar si me leuceminë, ashtu edhe me kancerin e prostatës.

“Babai im ndërroi jetë i qetë sot, me njerëzit e tij të dashur në krah që e mbështetën dhe e deshën deri në fund”, ka shkruar Patrick në Instagram-in e tij.

O’Neal bëri rrugën e tij si aktor duke luajtur në shfaqje të ndryshme televizive amerikane në vitet 1960. Ai ishte një aktor i ftuar në shfaqje si The Untouchables, General Electric Theatre, Leave It to Beaver dhe më shumë. Ai vazhdoi të ishte i rregullt në Empire të NBC-së dhe më vonë në serialin kryesor të dramës Peyton Place. Ai fitoi famë globale në vitin 1970 kur luajti përballë Ali MacGraw in Love Story, një film që e mori atë për nominime për Golden Globe dhe Oscar.

Linku: https://www.theguardian.com/us-news/2023/dec/08/actor-ryan-oneal-dead-love-story-paper-moon

Burimi i fotos:

https://www.instagram.com/p/B0G87ZtD0x-/