Home ShowBiz Reperi Diplo akuzohet për shpërndarje të pozave nudo të një gruaje
Reperi Diplo akuzohet për shpërndarje të pozave nudo të një gruaje
0

Reperi Diplo akuzohet për shpërndarje të pozave nudo të një gruaje

0
0

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit në gusht ka akuzuar muzikantin për shpërndarjen e fotove nudotë një femre.

Në nëntor, LAPD e dorëzoi çështjen në zyrën e prokurorit të qytetit. “Për më shumë se tre vjet, Shelly Auguste ka orkestruar një fushatë të vazhdueshme shpifjeje kundër Wes – dhe kjo është më shumë e njëjta gjë,” tha avokati i Diplo, Bryan J. Freedman.
“Znj. Auguste ka qenë tashmë objekt i një urdhri ndalimi, shkelja e të cilit rezultoi në vendimin e një arbitri dhe një vendim gjykate prej më shumë se 1.2 milion dollarë dëmshpërblim për shkak të sjelljes së saj të pahijshme.

Përpjekja e saj e fundit për të tërhequr një bashkëpunëtor për të tronditur Wes-in në një padi false u shkatërrua brenda disa ditësh kur provat e padiskutueshme hodhën poshtë historinë e saj dhe çështja u pushua. Auguste aplikoi për një urdhër të ri ndalimi në shtator 2023, i cili u dha dhe në tetor ai u zgjat deri në fund të vitit 2023. Diplo bëri një kërkesë për urdhrin e tij të ndalimit, por ajo u refuzua, raportoi Pitchfork.

Auguste e akuzoi më parë Diplo-n për shpërndarjen e videove nudo të saj pa pëlqimin e saj në vitin 2020 dhe paraqiti një raport tjetër policor në nëntor të atij viti. Përmes avokatëve të tij, Diplo i mohoi këto akuza.

Linku: https://www.vulture.com/article/diplo-revenge-porn-allegations-restraining-order.html

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/Cz9MF0FuH0p/?img_index=1

tags: