Home Aktualitet Gazetari dhe diplomati i njohur shqiptar ndahet nga jeta
Gazetari dhe diplomati i njohur shqiptar ndahet nga jeta
0

Gazetari dhe diplomati i njohur shqiptar ndahet nga jeta

0
0

Fatmir Kumbaro lindi në Tiranë më 5 dhjetor të vitit 1948. I diplomuar për jurist ai kreu detyra të rëndësishme në fusha të ndryshme.

Kumbaro ka punuar si pedagog në Universitetin e Tiranës në fakultetin juridik, ishte gazetar në gazetën ‘Zëri i Popullit’, drejtor i përgjithshëm i Radiotelevizionit në vitin 1991, më pas ambasador i Shqipërisë në Maqedoni e Bullgari dhe anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Kumbaro gjithashtu ka mbajtur dhe detyra të tjera të rëndësishme në Partinë Socialiste të Shqipërisë.

Ndërsa po trajtohej në spital për shkak të një problemi me frymëmarrjen, ka pësuar një arrest kardiak, ç’ka ka qenë fatale për jetën e gazetarit dhe diplomatit të njohur.

Linku: https://www.google.com/search?q=fatmir+kumbaro+n

Burimi i fotos: https://www.facebook.com/search/top?q=fatmir%20kumbaro%20