Home Aktualitet Carl Weathers, aktori i famshëm për “Rocky” ndahet nga jeta
Carl Weathers, aktori i famshëm për “Rocky” ndahet nga jeta
0

Carl Weathers, aktori i famshëm për “Rocky” ndahet nga jeta

0
0

Carl Weathers, aktori pjellor i famshëm për “Rocky” dhe “The Mandalorian”, vdiq në moshën 76-vjeçare.

Carl Weathers flet në skenë në premierën e serialit të parë të Lucasfilm, “The Mandalorian”, në Teatrin El Capitan në Hollywood, Kaliforni më 13 nëntor 2019.

Aktori “vdiq i qetë në shtëpi” të enjten, tha Luber për CNN. Nuk kishte asnjë shkak të vdekjes.

“Carl ishte një qenie njerëzore e jashtëzakonshme që jetoi një jetë të jashtëzakonshme”, tha familja e tij në një deklaratë të dhënë për CNN. “Përmes kontributit të tij në film, televizion, art dhe sport, ai ka lënë gjurmë të pashlyeshme dhe është njohur në mbarë botën dhe brezat. Ai ishte një vëlla, baba, gjysh, partner dhe mik i dashur”.

Më vonë ai e përcolli ekspozimin e tij “Rocky” në një sërë rolesh të tjera që përfituan nga fiziku i tij imponues, duke përfshirë filmin aksion fantastiko-shkencor të vitit 1987 “Predator”, me Arnold Schwarzenegger.

Linku:https://edition.cnn.com/2024/02/02/entertainment/carl-weathers-prolificactor-famous-for-rocky-and-the-mandalorian-dead-at-76/index.html

Burimi i fotos:pexele.com

tags: