Home Aktualitet E trishtë, aktori Cole Brings Plenty ndahet nga jeta në moshën 27 vjeçare
E trishtë, aktori Cole Brings Plenty ndahet nga jeta në moshën 27 vjeçare
0

E trishtë, aktori Cole Brings Plenty ndahet nga jeta në moshën 27 vjeçare

0
0

Cole Brings Plenty, i cili u shfaq në serialin prequel të Yellowstone 1923, ka vdekur në moshën 27-vjeçare.

Aktori Cole Brings Plenty, i cili u shfaq në episode të shumta të serialit prequel Yellowstone 1923, ka ndërruar jetë. Aktori, nipi i yllit të Yellowstone, Mo Brings Plenty.

Sipas Deadline ai u gjet i vdekur por nuk u zbuluan detaje rreth shkakut të vdekjes.

Cole Brings Plenty është i njohur për interpretimin e rolit të Pete Plenty Clouds në dy episode të vitit 1923, ndërsa xhaxhai i tij punoi në prapaskenë në serial përveç paraqitjes në Yellowstone.

Me karrierën e tij që sapo kishte filluar, aktori gjithashtu ishte shfaqur së fundmi në serialet televizive Into the Wild Frontier dhe The Tall Tales of Jim Bridger. Ai u shfaq në dy episode të kësaj të fundit.

Linku: https://www.cbr.com/cole-brings-plenty-1923-dead/

Burimi i fotos:pexele.com