Home Aktualitet Komediani i njohur latin ndahet nga jeta në moshën 66 vjeçare
Komediani i njohur latin ndahet nga jeta në moshën 66 vjeçare
0

Komediani i njohur latin ndahet nga jeta në moshën 66 vjeçare

0
0

Rudy Moreno, K, i cili ndihmoi në karrierën e të tjerëve, vdes në moshën 66-vjeçare

Moreno vdiq në Spitalin Huntington në Pasadena nga komplikimet për shkak të një goditjeje, tha djali i tij.

I lindur më 24 korrik 1957 dhe i rritur në Lincoln Heights, Moreno ishte një interpretues i shpeshtë në klubin e komedisë Ice House në Pasadena dhe priti shfaqje të titulluara “Rudy Moreno dhe miqtë” që do të shfaqnin komike të tjera. Ai gjithashtu punoi në klubet më të mira të komedisë në të gjithë vendin dhe hapi për Smokey Robinson, Black Eyed Peas dhe akte të tjera.

Gjatë karrierës së tij, ai u shfaq në seriale të shumta televizive, duke përfshirë “Everybody Loves Raymond”, “Criminal Minds” dhe “Arrested Development”. Në vitin 2022, ai u shfaq në filmin e Mark Wahlberg “Father Stu”.

Përveç të qenit një kitarist i arrirë, Moreno dhe familja e tij krijuan Komics for Kids, një ngjarje e krijuar për të ndihmuar fëmijët e qytetit.

Linku: https://www.latimes.com/entertainment-arts/tv/story/2024-05-12/rudy-moreno-popular-latino-comedian-who-helped-the-careers-of-others-dies-at-66

Burimi i fotos:pexele.com

tags: