Home Aktualitet Ndahet nga jeta gazetarja e CNN Alice Stewart
Ndahet nga jeta gazetarja e CNN Alice Stewart
0

Ndahet nga jeta gazetarja e CNN Alice Stewart

0
0

Alice Stewart, gazetarja politike e CNN, ka vdekur në moshën 58-vjeçare

Ajo ishte shfaqur në ekran si një zë konservator që nga gara presidenciale e vitit 2016.

Alice Stewart, shërbeu si sekretare e shtypit e Michele Bachmann në 2012 dhe ishte një komentatore politike në CNN.

Vdekja e saj u njoftua nga CNN, e cila tha se policia e gjeti trupin e zonjës Stewart jashtë në Virxhinia Veriore. Autoritetet thanë se besonin se ajo kishte një urgjencë mjekësore, por nuk dhanë një shkak.

Ajo ishte drejtoreshë e komunikimit për fushatën presidenciale 2008 të Mike Huckabee, ish-guvernatorit të Arkansas, dhe vazhdoi të shërbejë në role të ngjashme për kandidatët republikanë në dy zgjedhje të tjera, duke përfshirë ato të Michele Bachmann, Rick Santorum dhe Ted Cruz.

Znj. Stewart ka lindur më 11 mars 1966, në Atlanta dhe ka fituar një diplomë në transmetimin e lajmeve dhe shkencat politike nga Universiteti i Gjeorgjisë.

Ajo u shfaq për herë të fundit në CNN të premten në “The Situation Room With Wolf Blitzer”.

Linku: https://www.nytimes.com/2024/05/18/arts/television/alice-stewart-dead.html

Burimi i fotos:https://www.instagram.com/p/C7ImR7lIZo-/?img_index=1

tags: