Home ShowBiz Chiara Ferragni dhe Fedez, nxjerrin vilën në Como në shitje
Chiara Ferragni dhe Fedez, nxjerrin vilën në Como në shitje
0

Chiara Ferragni dhe Fedez, nxjerrin vilën në Como në shitje

0
0

“Ëndrra” e tyre zgjati më pak se një vit. Ndarja traumatike midis Chiara Ferragni dhe Fedez sjell me vete edhe pasoja të rëndësishme për sa i përket pasurive të paluajtshme.

Tashmë ish-çifti kishte blerë një vilë të shkëlqyer në vitin 2023 në liqenin Comore, Villa Matildain për nder të qenit të influencuesit që ndërroi jetë në korrik 2023. Megjithatë, pas disa muajsh, rezidenca në brigjet e Larios tashmë është ndërtuar për shitje. Shuma e kërkuar? Pesë milion euro.

Liqeni i Komos, vendndodhja e ëndrrave të Ferragnez.

Prona, e cila do të ishte pronë e Fedez, ndodhet në Pognana Lario, një fshat i vogël që shtrihet nga kodra në liqen. Villa Matilda ka një sipërfaqe të brendshme prej 900 metrash katrorë dhe është e rrethuar nga një kopsht i madh. Ambientet e stilit klasik karakterizohen nga nuanca kremi që harmonizohen në mënyrë perfekte me detajet e vendit dhe vintage, veçanërisht në llambadarët, duke krijuar një atmosferë të ngrohtë dhe mikpritëse.

Ka qenë vetë Chiara Ferragni ajo që e ka prezantuar me ndjekësit e shumtë, të cilët kanë shpërndarë rreth dhjetë foto në Instagram. Influencuesi kishte hapur dyert e rezidencës për Architectural Digest. I gjithë projekti i rinovimit ishte redaktuar nga Filippo Fiorafounder i 131 Design dhe mik prej shumë kohësh i çiftit, i cili kishte ndjekur tashmë mobilimin e shtëpisë së re në Milano, në të cilën Chiara mbeti të jetonte me dy fëmijët e saj.

Linku: https://news.italy24.press/local/1701913.html

Burimi i fotos:pexele.com