Home Aktualitet E trishtë! Reperja e njohur ndahet nga jeta në moshën 26 vjeçare
E trishtë! Reperja e njohur ndahet nga jeta në moshën 26 vjeçare
0

E trishtë! Reperja e njohur ndahet nga jeta në moshën 26 vjeçare

0
0

Reperja Enchanting vdiq në moshën 26-vjeçare nga mbidoza.Sipas raportimeve, artistja e lindur në Channing Nicole Larry, ishte në kujdesin intensiv pas një mbidoze droge.

Lajmi u bënë të ditur miqtë e reperes përmes disa postimeve në rrjetet sociale, të cilët i shprehën ngushëllimet familjes së artistes.

Sipas stacionit radiofonik të Nju Jorkut Hot 97, Enchanting u nënshkrua me 1017 Records në vitin 2020 dhe u shfaq në tre albume përmbledhëse përpara se të largohej nga labeli në vitin 2023. Ajo publikoi albumin e saj të fundit në studio, Luv Scarred/No Luv, vitin e kaluar.

Enchanting filloi të ndiqte muzikën në moshën 18-vjeçare, por zbuloi se “duhej të ndihej rehat” me zërin e saj, gjë që e bëri duke kaluar shumë kohë në studio dhe “duke regjistruar vazhdimisht”.

Duke e përshkruar stilin e saj si “Trap-n-Blues”, artistja përdori muzikën e saj për t’u shprehur, duke thënë për 1017 Records në faqen e saj bio, “Njerëz të tjerë mund të lidhen me gjërat që unë them. Unë mund të ndihmoj dikë në çdo situatë, ata mund të më dëgjojnë dhe të gjejnë paqe.”

Linku: https://ew.com/rapper-enchanting-dead-at-26-after-reported-overdose-8661991

Burimi i fotos:pexele.com