Home Aktualitet YouTuber-i i njohur ndahet nga jeta si pasojë e një aksidenti
YouTuber-i i njohur ndahet nga jeta si pasojë e një aksidenti
0

YouTuber-i i njohur ndahet nga jeta si pasojë e një aksidenti

0
0

YouTuber, krijuesi i komiktorianit Ben Potter u nda nga jeta.

YouTuber popullor dhe banor i Windsor Ben Potter, i cili solli në jetë librat komik si drama audio në kanalin e tij Comicstorian, u vra në një aksident me një automjet pranë Fort Collins.

Potter, 40 vjeç, po ngiste në drejtim të jugut në I-25 afër miljes 267.5 në orën 9:19 të mëngjesit kur Toyota 4Runner e tij argjendi doli nga supi i djathtë, kaloi rrugën e përparme dhe u rrotullua disa herë, sipas Patrullës së Shtetit të Kolorados. Ai ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Potter kishte vendosur rripin e sigurimit dhe ishte personi i vetëm në automjet, tha CSP në një njoftim për shtyp të martën. Në aksident nuk janë përfshirë automjete të tjera.

Sipas agjencisë, hetuesit nuk besojnë se droga, alkooli apo shpejtësia e tepruar ishin faktorët në aksident.

Gruaja e Potterit, Nathalie Potter, e përshkroi atë si mbështetës, të dashur, të vërtetë dhe një dëgjues të mirë në një postim në faqen e rrjeteve sociale X.

“Ai do të bënte më të mirën për t’i bërë të gjithë të qeshin dhe të sigurohej që ata të ishin mirë. Ai ishte shkëmbi ynë dhe do t’i siguronte të dashurit e tij sa herë që kishin nevojë për të”, shkroi Nathalie Potter.

Dashuria e Potterit për tregimet emocionuese dhe personazhet e

Linku: https://www.denverpost.com/2024/06/11/ben-potter-comicstorian-death-youtube/

Burimi i fotos:pexele.com

tags: