Home Tag "eneda tarifa"

“Kur miqtë të lajnë dhe të lyjnë” – Enedën e akuzuan publikisht për këtë padrejtësi

0
Është mbyllur ditën e shtunë në mbrëmje dhe nata finale e edicionit për vitin 2019-të të Kënga Magjike. Trofeun e çmimit të parë e rrëmbeu Eneda Tarifa. Por pasi u bënë publike votimi i artistëve kundrejtë njëri-tjetrit filluan pakënaqësirat. Ardit Cuni ka akuzuar publikisht Eneda Tarifën pasi ajo i kishte dhënë 0 pikë këngës së […]

Bën ndryshimin drastik Eneda Tarifa

0
Gjithmonë ka rënë në sy për ëmbëlsinë që e karakterizon në profesionin e saj si këngëtare. Eneda Tarifa është edhe një nënë shëmbull dhe këtë e dëshmon në çdo postim që bën kur është sëbashku me vajzën. Por përveç këtyre detajeve na ka rënë në sy ndryshimi drastik që Eneda ka bërë në look. Është […]

Kthehet e lodhur nga puna, vajza surprizon më së miri Eneda Tarifën

0
Këngëtarja e njohur dhe shumë të dashur për publikun shqiptar, Eneda Tarifa vazhdimisht ka qenë e angazhuar në projekte në ndryshme në televizion. Eneda, përveç faktit si këngëtare e talentuar dhe më një zë brilant, e kemi parë edhe në fushën e moderimit, ku ka spikatur në një mënyrë të përsorur. Së fundmi Eneda Tarifa […]

Eneda Tarifa surprizon fansat me “një dhuratë” për festat

0
E komentuar së shumti për angazhimet e saj televizive, për jetën personale dhe më pak për projektet e reja muzikore, këngëtarja Eneda Tarifa ka vendosur të rikthehet për publikun e saj. Në këto vigjilje festash zëri i saj rrallë, është rikthyer në notat e një balade për dashurinë që bën të vuash. Ajo ka publikuar […]

Eneda Tarifa zbulon programin e ri që do prezantojë

0
Këngëtarja Eneda Tarifa para disa ditësh, me anë të një postimi në Instagram njoftoi largimin nga grupi i tranjerëve të ‘The Voice kids’. Këngëtarja tha se për shkak të angazhimeve personale nuk mund të jetë pjesë e programit. Por sot  vetëm pak orë më parë këngëtarja dhe moderatorja e njohur ka zbuluar se do të […]

Largohet nga Top Channel, Eneda Tarifa tregon arsyet

0
Edhe pse më herët u hodhën aludime se Ledion Liço nuk do jetë më pjesë e The Voice Kids, ai mbetet autor i këtij programi. Pak më parë ka qenë Eneda Tarifa ajo e cila ka njoftuar përmes një postimi në llogarinë e Instagram-it, se nuk do të jetë më pjesë e jurisë së “Voice Kids 3”. […]

Bëhet nuse Eneda Tarifa! Këngëtarja zbulon surprizën e bukur

0
Këngëtarja Eneda Tarifa së fundmi ka marrë shumë vëmendje pasi ka pozuar me një fustan nuse. Ajo ka hedhur vellon për projektin më të fundit muzikor në bashgkëpunim me Kastro Zizon dhe Robert Berishën. Duket se treshja do të sjellë një projekt mjaft interesant dedikuar pikërisht ditës më të lumtur të çdo njeriu, dasmës. Xhirimet e […]