Home Tag "kenga me e re"

Albulena Ukaj mahnit publikun me këngën e re “Je larg”

0
“Je larg” titullohet projekti më i ri muzikor i këngëtares së njohur Albulena Ukaj, i cili padyshim do të kthehet në hit vere. Kënga e cila vjen ritmike, krijon shumë atmosferë të gëzueshme dhe e kënduar nga zëri melodioz i Albulenës, duket se është pritur mjaft mirë nga publiku. Projekti muzikor shoqërohet edhe me një […]

Se keni dëgjuar akoma?! Morena Taraku po bën namin me këngën “Swag”

0
Pak ditë më parë këngëtarja e njohur Morena Taraku ka publikuar këngën e saj më të re me titull “Swag”. Kënga e stilit rap është pritur mjaft mirë nga publiku. Me këtë këngë Morena Taraku shfaqet në formë të shkëlqyer, ndërkohë që i këndon jetës luksoze dhe shpenzimeve marramendëse. Videoklipi është realizuar në një mënyrë […]

Eduart Dema publikon këngë më të re “Qef o Qef”

0
Këngëtari i muzikës popullore Eduart Dema sapo ka publikuar këngën e tij më të re, e cila është pëlqyer shumë nga publiku. “Qef o qef” titullohet kënga e Eduart Demës dhe vjen e shoqëruar edhe me një video klip. Muzika e këngës popullore dhe zëri i këngëtarit shkojnë mjaft mirë në harmoni me vijën melodike […]

Pas dy vitesh mungesë, rikthehet më në fund Leonora Jakupi

0
Këgëtarja e mirënjohur dhe shumë e dashur për publikun shqiptar Leonora Jakupi, ka publikuar së fundmi, pas dy vitesh mungesë, këngën e saj më të re. “A m’ke harru”, titullohet kënga më e re e Leonora Jakupit, e cila është një baladë, me ritme dhe motive të buzukut. Leonora Jakupi shfaqet më në formë se […]

Klipi i ri i Encës me skena të nxehta, këngëtarja publikon pamjet

0
Këngëtarja e njohur Enca ka paralajmëruar se shumë shpejt do të sjelli një këngë të re dhe siç shihet nga pamjet që ka publikuar këngëtarja do të jetë ‘flakë’ fare. “Jealous”, titullohet kënga më e re e Encës, dhe në pamjet e klipit shfaqen disa femra me bikini, të cilat kanë ekspozuar të pasmet e […]

Pas dy vitesh, rikthehet më në fund Leonora Jakupi

0
Pas një pauze dy vjeçare, këngëtarje simpatike dhe shumë e dashur për publikun shqiptar, Leonora Jakupi do të rikthehet me një projekt të ri muzikor. Ka qenë vetë këngëtarja që e ka bërë të ditur këtë, me anë të postimeve në rrjetet sociale. Në foton e publikuar në Instastory ajo ka zbuluar bashkëpunëtorët ndërsa nuk […]

Mjaft ritmike për verën, Gold AG dhe Anxhela Peristeri publikojnë këngën “Fiksim”

0
Reperi shumë i dashur për publikun Gold AG, ashtu siç kishte paralajmëruar ka publikuar klipin e shumëpritur në bashkëpunim me këngëtaren Anxhela Peristeri. “Fiksim”, mban titullin kënga e tyre më e rë dhe është një knëgë mjaft ritmike, e cila padyshim që do të dëgjohet përgjatë gjithë verës. Muzika është realizuar nga Florent Boshnjaku, ndërsa […]

2 Ton publikon këngën që t’ju fiksojë gjithë verën “Ca Va”

0
Këngëtari shumë i dashur për publikun 2 Ton, sapo ka publikuar klipin e tij më të fundit. “Ca Va” titullohet projekti më i ri muzikor, ndërkohë që shoqërohet edhe me një videoklip me skena mjaft të nxehta. Për tekstin dhe muzikën e kësaj kënge u kujdes vetë 2Ton, ndërsa për ritmin Genc Avdyli dhe Xon […]