Home Tag "kimikati"

Pas largimit nga “Portokalli”, flet për herë të parë Kimikati

0
Me rolin e Kimikatit dhe talentin e tij të spikatur ai bëri për vete në fare pak kohë gjithë publikun shqipëtar. Në spektaklin e humorit ‘Portokalli’ ai mori famë dhe u bë mjaft i kërkuar kudo. E mesa duket dikush i ka bërë një ofertë të parezistueshme. Se për cila është kjo ofertë mbetet ende […]

Kimikati tregon se kujt i ngjan vajza e Bes Kallakut

0
Para dy ditësh Xhensila Myrtezaj solli në jetë fëmijën e saj të parë, vogëlushen Ajka. Pjesë e gëzimit janë bërë edhe miqtë dhe të afërmit e çiftit të cilët kanë shkuar menjëherë kanë vizituar vogëlushen në spital. Një prej tyre është dhe aktori i humorit, Olsi Bylyku. Pasi ka shkuar e ka takuar Ajkën, ai ka […]

Kimikati tregon momentin më të sikletshëm në “Portokalli”: “Gëlltita dhëmballën, pa ndërprerë numrin”

0
Aktorin Olsi Bylyku për të gjithë është i njohur si “Kimikati” në saj të emrit të personazhit të tij në “Portokalli”. Që kur doli për herë të parë në skenë, Olsi u pëlqye shumë nga publiku sepse solli një rol shumë interesant, duke përfaqësuar stereotipet më të çuditshme dhe njëherësh të zakonshme të të rinjve […]

‘Kimikati’ do iki nga Portokallia?

0
Ai u bë i njohur në Portokalli me rolin e Kimikatit e tashmë Olsi Bylyku është një nga aktorët më të dashur nga publiku. Vetë plastika e tij, intonacioni dhe qetësia me të cilën e bën batutën, janë prurje krejt të reja në skenën e “Portokalli”-së. I ftuar në emisionin ‘Ditë e Re’ ai është shprehur se nuk […]

“Ai ma tha vetë” Kimikati tregon sa lekë ka bërë Bes Kallaku

0
I ftuar në emisionin “Ditë e Re”, Kimikati, ka treguar se u bë pjesë e “Portokalli”-së pasi njohu Bes Kallakun. Ai është shprehur se edhe nëse do ta kishte një ofertë me pagesë më të mirë nga një emision tjetër, sërish nuk do ta ndërronte me “Portokalli”-në. “Sepse ka mbi 15 vite si emision dhe […]

Kimikati tregon kur dhe si e humbi virgjërinë

0
Olsi Bylyku është bërë i njohur për të gjithë me rolin e Kimikatit, një personazh që përfaqëson stereotipet më të çuditshme dhe njëherësh të zakonshme të të rinjve shqiptarë të ditëve të sotme. Kësisoj ai është shndërruar në një ndër aktorët më të pëlqyer të “Portokalli”-së. Mbrëmjen e djeshme, i ftuar në “Top Show Magazine”, […]

Kimikati mungon këtë të diel në Portokalli?

0
Dimri ka ardhur zyrtarisht dhe bashkë me të kanë filluar edhe virozat e parë. Kimikati është personi që është prekur nga gripi dhe ka njoftuar të gjithë në një foto të postuar në instastory që gjëndet i shtrirë dhe me temperaturë. Aktori shumë i dashur i portokallisë është mbërthyer keq nga gripi dhe mundesitë janë […]

Kimikati, Xhoda dhe Flor Binaj fillojnë një punë të dytë?!

0
Ka qënë një postim i Kimikatit disa ditë më parë që na ka informuar që ata të tre janë duke punuar një punë të dytë. Në Instagram Olsi Bylyku ose i njohur ndryshe si Kimikati ka postuar nje foto të të treve me kufje dhe me laptop përpara dhe ndërkohë ai shkruan: “Çpaska qënë me […]