Home Tag "lajm"

Parashikimi i motit, 5 qershor 2023

0
Sipas MeteoAlb, mbeten masat ajrore të paqëndrueshme në Ballkanin Perëndimor duke diktuar kushtet e motit edhe në Shqipëri; për pasojë, orët e paradites do të jenë me diell ndërsa pasditja sjell shtim të vranësirave duke rrezikuar reshje shiu në të gjithë zonën malore, më të dukshme në veri të vendit ku priten edhe rrebeshe. Parashikohet […]

Horoskopi ditor, 5 qershor 2023

0
Dashi Një aventurë emocionuese plot humor të mirë dhe animacion ju pret sot. Hëna e plotë do të tërheqë një skenar pozitiv për të ardhmen tuaj, duke ju ofruar shtigje tërheqëse. Ju mund të zgjidhni një udhëtim jashtë vendit ose të nisni një projekt autorial. Është koha të shkëlqeni dhe të zgjeroni horizontet tuaja, duke gjetur mënyra krijuese […]

Mezi pritej, filmi i Ben Affleck dhe JLo pezullon xhirimet

0
Filmi i ardhshëm i Ben Affleck, Unstoppable, ku do të luajë gruaja e tij Jennifer Lopez, ka “pezulluar xhirimet” mes grevës së vazhdueshme të shkrimtarëve. Unstoppable është një film i ardhshëm për jetën e mundësit Anthony Robles, i cili lindi me një këmbë dhe fitoi një titull kampion kombëtar në 2011. on filmin. Por kompania […]

Disa arsye pse marrëdhënia prind-fëmijë nuk po shkon siç duhet

0
Konflikti dhe mosmarrëveshja familjare: mungesë strukture dhe disipline, mosmarrëveshje për rritjen e fëmijëve. Kontrolli prindëror është shumë i ngushtë. Mbrojtja e tepërt është një faktor rreziku për ankthin e fëmijërisë. Konflikti martesor, divorci ose ndarja: shumica e efekteve negative shkaktohen nga ndërprerja e prindërimit. Aftësia e prindërve për të përballuar ndryshimet mund të reflektohet në […]