Home Tag "termeti"

Morena ju kthen buzëqeshjen fëmijëve, e pabesueshme çfarë bën për ta…

0
Këngëtarja Morena Taraku i është bashkuar nismës së Stresit për ti ardhur në ndihmë banorëve të prekur nga tërmeti. Ajo ka vizituar së bashku me reperin disa familje që janë strehuar në qëndra sociale dhe është munduar të argëtojë fëmijët e vegjël duke luajtur së bashku me ta. Morena ka shpërndarë gjithashtu edhe disa ndihma […]

Dy vjeçarja dhuron live kursimet e saj, vogëlushja emocionon Elvis Naçin direkt në emision

0
Emisioni “Shqiptarët për Shqiptarët” është vënë në dispozicion të banorëve të prekur nga tërmeti duke u përpjekur të ndihmojë sa më shumë persona që kanë mbetur të pastrehë apo që kanë humbur familjarët në tërmetin tragjik të 26 nëntorit. Gjatë emisionit Elvis Naçi ka komunikuar me një prej qytetarëve që po e ndiqte emisionin direkt […]

T’ju shpjegosh tërmetin fëmijëve, përgjigjia e djalit të aktorit do t’ju bëjë të qeshni me lotë

0
Tërmeti i mëngjesit të 26 nëntorit ka shkaktuar tmerr dhe panik sidomos tek fëmijët e vegjël të cilët nuk arrijnë ta kuptojnë përse lëkundet toka. I ftuar në emisionin e pasdites në “Top Channel”, aktori Florian Binaj tregon se si ja shpjegoi fëmijëve të tij tërmetin, ndërsa ndau me të ftuarit edhe shpjegimin që aktori […]