Home Aktualitet Arti në zi, ndahet nga jeta këngëtari dhe modeli i njohur
Arti në zi, ndahet nga jeta këngëtari dhe modeli i njohur
0

Arti në zi, ndahet nga jeta këngëtari dhe modeli i njohur

0
0

Modeli dhe këngëtari Nick Kamen ka vdekur në moshën 59 vjeçare, lajmin e ka konfirmuar një i afërm i familjes së tij për BBC.

Ylli i lindur në Essex ishte i njohur për paraqitjen në një reklamë të Levi’s të vitit 1985 të filmuar në një lavanderi.

Karriera e tij muzikore arriti kulmin me pesë hitet kryesore Every Time You Break My Heart, bashkë-shkruar nga Madonna.

Shoku dhe këngëtari i tij Boy George udhëhoqi homazhet, duke e përshkruar Kamen si “njeriun më të bukur dhe më të ëmbël”.

Kamen – emri i vërtetë Ivor Neville Kamen – u kthye në një nga modelët më të njohur.

Pas suksesit ai u kontaktua nga Madona. Këngëtarja i kërkoi  të regjistronte këngën ‘Synthpop’  të mbetur nga albumi i saj i tretë në studio True Blue – dhe ajo siguroi vokalin mbështetëse.

Ai kryesoi në top listat italiane me Tell Me dhe bashkëpunimet me Madonën e kthyen emrin e tij në një sukses të vërtetë.

Linku: https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-56991728

Burimi i fotos: https://unsplash.com/