Home Lifestyle Mjaftojnë 5 produkte dhe bardhësia e dhëmbëve tuaj do të jetë në nivel tjetër
Mjaftojnë 5 produkte dhe bardhësia e dhëmbëve tuaj do të jetë në nivel tjetër
0

Mjaftojnë 5 produkte dhe bardhësia e dhëmbëve tuaj do të jetë në nivel tjetër

0
0

Vaj kokosi.

Vaji i kokosit në të vërtetë mund të pastrojë dhëmbët tuaj. Thjesht merrni një lugë vaj kokosi në gojën tuaj dhe hidheni brenda për pesë minuta. Ju gjithashtu mund të shtoni disa pika në furçën tuaj të dhëmbëve dhe të lani dhëmbët me të për pesë minuta.

Uthull molle.

Uthulla e mollës ka përbërje si acid acetik, kalium dhe magnez që shkatërrojnë bakteret e këqija. Gjithashtu, uthulla e mollës largon njollat e errëta nga dhëmbët. E vetmja gjë që duhet të bëni është të fërkoni uthullën e mollës në dhëmbët tuaj për dy minuta dhe të lani gojën me ujë.

Lëvozhgë limoni.

Limoni ka përbërës natyrorë zbardhues dhe lëkura e limonit në të vërtetë mund të pastrojë dhëmbët tuaj. Thjesht fërkoni lëkurën e limonit në dhëmbët tuaj dhe më pas lani gojën.

Luleshtrydhe.

Nëse e doni të hani luleshtrydhe, atëherë ka një lajm të mirë për ju. Fërkimi ose ngrënia e luleshtrydheve mund të zbardhojnë dhëmbët tuaj natyrshëm, në sajë të antioksidantëve të dobishëm që përmban.

Sodë buke.

Të gjithë i dinë vetitë pastruese të sodës së bukës dhe mund të bëjnë mrekulli për dhëmbët tuaj. Përzieni pak sodë buke me ujë. Vendosni pak nga kjo pastë në furçën tuaj të dhëmbëve dhe lani dhëmbët tuaj për një minutë apo më shumë.

Linku: https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/beauty/5-home-remedies-to-naturally-whiten-your-teeth/articleshow/62475944.cms

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/