Home Aktualitet Lajm i trishtë për kinematografinë, ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar
Lajm i trishtë për kinematografinë, ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar
0

Lajm i trishtë për kinematografinë, ndahet nga jeta aktori i njohur shqiptar

0
0

Është ndarë nga jeta aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Enver Kaçaniku. Enver Kaçaniku lindi në vitin 1947 në Prizren dhe u bë i njohur më shumë për filmat “Si të vdiset” dhe “Migjeni”.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

Enver Kaçaniku lindi në vitin 1947 në Prizren dhe u bë i njohur më shumë për filmat “Si të vdiset” dhe “Migjeni”.

‘Sot vendi ynë ka humbur një njeri më vlera të larta.
Ka ndërruar jetë aktori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, z. Enver Kaçaniku.
Ai në mesin e shumë shfaqjeve teatrale në të cilat mori pjesë, është njohur për rolet e tij në filmat “Migjeni” dhe “Si të vdiset”.
Ne u shprehim ngushëllime, familjes dhe kolegëve për këtë humbje.
Aktorin z. Enver Kaçaniku dhe veprimtarinë e tij do ta kujtojmë dhe vlerësojmë gjithmonë’, ka shkruar MKRS në njoftimin e saj.

Linku: https://www.facebook.com/MKRS.MKOS.MCYS

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/