Home ShowBiz West Side Family në “Wake Up”: Dedikim për Dr. Florin
West Side Family në “Wake Up”: Dedikim për Dr. Florin
0

West Side Family në “Wake Up”: Dedikim për Dr. Florin

0
0

E filluan me një histori shumë interesante, por të trilluar, për tu dhënë mirseardhjen në studio Mirit dhe Landit të West Side Family.

“Beso” rikthen në skenën muzikore grupin West Side Family, grup që i kishte munguar publikut prej afro 8 vitesh.
Por tre vjet pas ndarjes nga jeta të Dr. Florit, pjesëtar i grupit, dy miqtë e tij Miri dhe Landi, sjellin këngën “Beso”, bashkë me zërin e Florit.
Kishin vite që djemtë nuk nxirrnin një prodhim të ri muzikor, por siç deklaruan pak kohë pas ndarjes nga jeta të Dr. Florit ky i fundit kishte lënë shumë materiale gati, të cilat do të publikoheshin sapo të ishin gati.
Dhe i pari sapo është prezantuar. “Beso”, një tekst i shkruar nga Flori dhe i vazhduar nga Landi dhe Miri, ka ardhur si një paketë këtë fundvit, një dedikim për këngëtarin e ndjerë, por edhe një mesazh për të gjithë ata që e duan muzikën e WSF.

Link: https://youtu.be/Tt19Ty6zA00?t=556

Burimi i fotos kryesore: ©Top Channel