Home Sport Lojëtari i Juventus pozitiv ndaj Coronavirus, bashkë me Juventus izolohet edhe Inter
Lojëtari i Juventus pozitiv ndaj Coronavirus, bashkë me Juventus izolohet edhe Inter
0

Lojëtari i Juventus pozitiv ndaj Coronavirus, bashkë me Juventus izolohet edhe Inter

0
0

Skuadra e Juventusit dhe ajo e Interit janë izoluar pasi njëri prej lojëtarëvë të skuadrës së Juventusit rezultoi pozitiv ndaj testit të Coronavirus.

Mbrojtësi Daniele Ruga është konfirmuar tashmë me Coronavirus, por është në gjëndje të mirë dhe nuk ka shfaqur simptoma.

Vetë ai ka shpërndarë një mesazh në instagram ku tregon se është në gjendje të mirë shëndetësore duke qëtësuar kështu të gjithë fansat e tij.

Ndërsa nuk ka harruar të falënderojë gjithë bluzat e bardha për punën që po bëjnë së fundmi në luftën kundër Coronavirus.

Në ndeshjen e zhvilluar të dielën midis Juventusit dhe Interit, Ruga ka qëndruar në stol gjatë gjithë kohës, megjithatë ekipet kanë marrë të gjitha masat për të garantuar shëndetin e tyre dhe të personave të afërm duke u vetëizoluar.

Link: https://www.instagram.com/p/B9nQjjcqiiQ/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B9fPEyDHahP/