Home Sport Meda i rikthehet futbollit, këngëtari emërohet presidenti i këtij klubit të njohur
Meda i rikthehet futbollit, këngëtari emërohet presidenti i këtij klubit të njohur
0

Meda i rikthehet futbollit, këngëtari emërohet presidenti i këtij klubit të njohur

0
0

Këngëtari Meda veç talentit për muzikë ka edhe një pasion për futbollin.

Së fundmi këngëtarit i është propozuar të jetë president i klubit të futbollit Hajvalia.

Ka qenë vetë faqja e klubit që ka shpërndarë njoftimin në Facebook së bashku me një deklaratë të këngëtarit i cili njofton se do të jetë tani e tutje president i klubit.

Këngëtari është rizgjedhur për herë të dytë president i klubit, pasi edhe më herët ka qenë president i saj dhe gjatë presidencës së tij ky klub arriti suksese të njëpasnjëshme duke kaluar në Superligë dhe duke luftuar për titullin kampion.

EKSKLUZIVE: 💥😍Të dashur qytetarë të Hajvalisë,Të nderuar sportistë,“F.C Hajvalia 2020” ka nderin dhe kënaqësinë që të prezantoj para jush një figurë të shquar në Kosovë. Një prej artistëve më të mëdhenjë kosovar, një tifoz i madh i futbollit, sot, zyrtarisht, është zgjedhur president i klubit tonë.Zonja dhe zotërinjë, Mehdin Pergjeçaj – MEDA!

Posted by FC Hajvalia 2020 on Thursday, May 14, 2020

Link: https://www.facebook.com/FCHajvalia/videos/1311982698990687/

Burimi i fotos: https://www.instagram.com/p/B_7WbvnnjNF/