Home Aktualitet Humbi betejën me Covid-19, ndahet nga jeta në moshën 30 vjeçare piktori shqiptar
Humbi betejën me Covid-19, ndahet nga jeta në moshën 30 vjeçare piktori shqiptar
0

Humbi betejën me Covid-19, ndahet nga jeta në moshën 30 vjeçare piktori shqiptar

0
0

Kristi Baba ishte një nga artistët më të rinj të estradës tonë që e dashuronte artin dhe kryesisht pikturën.

Një i ri me shumë ëndrra përpara që prej vitesh hidhte hapa në rritje në karrierën e tij.

Pas infektimit me Covid 19 Kristi nuk ka arriturti mbijetojë betejës së vështirë.

Familja e tij kanë ndarë lajmin e trishtë me ndjekësit:

‘Me hidhërim të thellë dhe dhimbje të madhe iu njoftojmë se djali ynë Kristi Baba u nda nga jeta në moshën 30 vjeçare. Ai nuk arriti të fitonte betejen e vështirë me Covid-19. Ti për ne ishe drita e shtëpisë. Së bashku me ty u shuan të gjitha ëndrrat që kishe oër artin dhe pikturën. Biri ynë pushofsh në paqe.’

Linku: https://www.facebook.com/ernest.baba

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/