Home Aktualitet Nuk mposhti dot kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur
Nuk mposhti dot kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur
0

Nuk mposhti dot kancerin, ndahet nga jeta aktori i njohur

0
0

Aktori i skenave të mëdha Ravil Isyanov është ndarë nga jeta në moshën 59 -vjeçare.

Vdekja e Isyanov u konfirmua për Variety nga agjenti i tij, Tanya Kleckner dhe shkak ëshë bërë sfida e vështirë me kancerin.

‘Ai ishte një zotëri i vërtetë dhe punoi deri në vdekjen e tij. Kam punuar me të për 20 vjet dhe u bëmë miq të fortë, “tha Kleckner. “Ai do të mungojë shumë. Të gjithë jemi të thyer me zemër nga kjo humbje tragjike, një shpirt i bukur iku shumë shpejt. Aktori me origjinë ruse u trajnua në Shkollën e Teatrit të Artit në Moskë para se të transferohej në Los Angeles për të ndjekur aktrimin e filmit dhe TV në 1998. Që atëherë, ai u shfaq vazhdimisht në projekte të Hollivudit për më shumë se 20 vjet.

Aktori bëri shfaqje të ftuara edhe në shfaqje të shumta televizive, përfshirë The American, The Last Ship, Bones, Fringe.

Linku: https://decider.com/2021/10/14/ncis-los-angeles-glow-actor-ravil-isyanov-dies/

Burimi i fotos: https://unsplash.com/