Home Aktualitet Tragjike! Masakrohet për vdekje muzikanti i njohur 28 vjeçar
Tragjike! Masakrohet për vdekje muzikanti i njohur 28 vjeçar
0

Tragjike! Masakrohet për vdekje muzikanti i njohur 28 vjeçar

0
0

Muzikanti britanik Thomas Kennedy është vrarë në Gjeorgji nga një “grup burrash që e rrahën deri në vdekje dhe e hodhën në një lum pas një grindjeje”, thonë autoritetet.

Trupi i muzikantit 28 vjeçar u hodh në lumin Mtkvari pranë fshatit Kvakhvreli në Gori, dyshohet se u vra nga pesë persona me origjinë nga Gjeorgjia.

Kennedy mendohet se ishte ftuar për të pirë me të dyshuarit pasi filloi një bisedë në autobusin e rrugës Okropiridze në qytetin e Gorit, por më vonë u rrah rëndë nga grupi pas një mosmarrëveshjeje.

Të pandehurit janë ndaluar nga gjykata për dy muaj. Ata përballen nga 13 deri në 17 vjet burg nëse shpallen fajtorë në gjyqin e tyre, i cili është caktua.

 

Linku: https://news.sky.com/story/thomas-kennedy-gofundme-launched-for-musician-beaten-and-thrown-into-river-while-on-holiday-in-georgia-12432774

Burimi i fotos: https://www.pexels.com/