Home Aktualitet Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta legjenda e muzikës
Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta legjenda e muzikës
0

Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta legjenda e muzikës

0
0

Këngëtari John Miles u nda nga jeta në moshën 72-vjeçare. Artisti vuante nga një sëmundje e mundimshme.

Të afërmit dhe miqtë e tij u shprehen se ‘Gjoni nuk ishte vetëm kaq i sjellshëm dhe i butë, por një muzikant dhe kompozitor i shkëlqyer në skenën botërore’.

Në pjesën e fundit të karrierës së tij ai punoi si kitarist i rregullt i Tina Turner përpara se të bënte turne me Joe Cooker dhe Stevie Wonder.

Ai gjithashtu u shfaq në albumin Outrider të Jimmy Page në 1998 dhe iu bashkua turneut të mëpasshëm të legjendës së Led Zeppelin.

Linku: https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/16956280/john-miles-dead-singer-worked-tina-turner/

Burimi i fotos: unsplash.com

tags: