Home Sport U shpall fitues, arritja e sportistit ukrainas emocionon publikun
U shpall fitues, arritja e sportistit ukrainas emocionon publikun
0

U shpall fitues, arritja e sportistit ukrainas emocionon publikun

0
0

Mykhailo Romanchuk u shpall fitues në vendin e tretë të kampionatit botëror të notit mbajtur në Budapest.

Gjatë një interviste për shtyp sportisti ukrainas u shpreh se nuk e di nëse babai i tij ishte në gjendje ta shihte atë duke fituar një medalje, pasi gjendet duke luftuar në luftën midis Rusisë dhe Ukrainës.

Romanchuk  rrëfeu për mediat se nuk ka folur me të atin nga frika se vendndodhja tij mund të gjurmohet përmes telefonit.

Në pëfundim, sportisti 25 vjeçar tha se ndihej krenar për vendin e tretë, dhe “se ukrainasit do të luftojnë deri në fund, pavarsisht situatës së vështirë që ndodhen”.

Linku: https://www.euronews.com/2022/06/22/ukraine-swimmer-wins-world-champs-medal-while-his-dad-fights-russians

Burimi i fotos: pexels.com

tags: