Home Lifestyle Horoskopi ditor, 7 dhjetor 2022
Horoskopi ditor, 7 dhjetor 2022
0

Horoskopi ditor, 7 dhjetor 2022

0
0

Dashi

Ditë të rëndësishme për të zgjuar pasionet më të bukura, nëse brenda jush ndjeni zemërim apo nervozizëm nuk është gjë e keqe. Tani, edhe nëse ka intolerancë, mund të përdorni pranverën e pakënaqësisë për të çliruar veten, rebeloheni, përpiqeni të përmirësoni gjithçka rreth jush, të fshini paqartësitë dhe situatat që nuk duhet të jenë më pjesë e jetës suaj. Dhe të mos harrojmë se Hëna do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut të premten dhe të shtunën.

Demi

Është mirë të fokusoheni ditën e sotme. Nga java e ardhshme planetët po fillojnë dalëngadalë të formojnë aspekte më të mira dhe për këtë arsye imagjinoj se të gjithë ata që kanë kaluar keq muajt e fundit mund të gjejnë pak qetësi. Nëse ka një person që krijon probleme, ato mund t’i largoni larg jush.

Binjakët

Siç e kemi shpjeguar edhe më parë ditën e fundit, konfuzioni mbretëron suprem dhe ky agjitacion kufizohet me zemërimin e humbjes së diçkaje, të bllokimit për arsye të ndryshme. Atyre që u është dashur të bëjnë një ndalesë të justifikuar nuk shqetësohen, por ka edhe nga ata që u është dashur të largohen nga një aktivitet për shkak të një skandali të vogël, një keqkuptimi dhe janë shumë të shqetësuar.

Gaforrja

Nëse ka pasur konflikte në dashuri, duhet të përpiqeni t’i zgjidhni ato. E premtja dhe e shtuna në fakt do të jenë ditë në të cilat çiftet që kanë përjetuar probleme do të duhet të përballen drejtpërdrejt me njëri-tjetrin. Ndonjëherë disa keqkuptime lindin për shkak të një distance që mund të jetë fizike ose psikologjike, por këto distanca nuk i atribuohen gjithmonë mungesës së dashurisë. Duke marrë parasysh sasinë e punës dhe përgjegjësive të fundit, ka të ngjarë që shumë të lindur nga Gaforrja nuk kanë pasur kohë t’i përkushtohen plotësisht marrëdhënieve.

Luani

Ju pëlqen të fitoni dhe jeni një person që u jep energji të gjithëve. Mendoj se ky është një moment në të cilin ju keni kapacitet të madh për veprim, dhe një dëshirë të madhe për të përjetuar dashurinë drejtpërdrejt, pa filtra. Muaji Nëntor ishte kompleks për t’u përballur. Ka pasur një moment në të cilin keni pasur një problem në nivelin sentimental, ose keni humbur një referencë të rëndësishme. Por siç e kam shpjeguar disa herë, edhe problemet kanë fuqinë t’ju forcojnë.

Virgjëresha

Këto ditë të duhet të kapërcesh disa probleme të cilat të kanë shqetësuar tepër. Në fakt, mund të keni vënë re se për disa javë gjërat kanë shkuar paksa ngadalë, ose sepse juve vetë ju është dashur të përballeni edhe me disa probleme fizike. Ose e keni gjetur veten duke luftuar kundër njerëzve arrogantë, të cilët kanë bërë diçka të gabuar pas shpine.

Peshorja

Një dhjetor mjaft kërkues por rikuperues ju pret për sa i përket çështjeve të natyrës profesionale. Gjatë ditëve të fundit, mund të ketë ndodhur që të keni përjetuar konflikte, të jeni ndjerë pak jashtë formës, madje edhe të keni përjetuar pak agjitacion që tani mund të kapërcehet. Edhe pse keni një forcë të madhe, kini më shumë vëmendje këto ditë për të mos e marrë atë për arsye të parëndësishme.

Akrepi

Këto janë ditë të rëndësishme për të arritur një qëllim të madh dhe dhjetori do të jetë një muaj i rëndësishëm. Nga dita e djeshme do të kemi një pozicion të mirë edhe për Venusin, ndaj imagjinoj se nuk janë të paktë të lindurit e shenjës suaj që do të duan të sqarojnë dhe menaxhojnë me kujdes disa çështje të paqarta deri në fund të vitit. Ndjenjat gjithashtu mund të rilindin dhe po i referohem atyre që së fundmi kanë krijuar një miqësi ose kanë përjetuar një emocion të veçantë.

Shigjetari

Pavarësisht disa mundimeve dhe bezdisjeve të vogla që vazhdojmë, kjo nuk është një ditë e tensionuar, ndaj ju lejon t’i organizoni gjërat më mirë. Ka nga ata që brenda pak javësh do të mund të marrin një punë të re, të gjejnë sërish një rol drejtues. Kjo periudhë rikuperimi dukej e pamundur për të jetuar në shtator, një muaj që hoqi siguritë. Megjithatë kjo periudhë rekuperimi më në fund erdhi.

Bricjapi

Ju paralajmëroj se në ditët në vijim do të kemi një qiell pak më të lodhshëm. Do të keni vënë re se fundjavat e fundit kanë qenë mjaft komplekse për t’u përballuar. Keni ardhur të premten me një lloj tensioni të fortë mbi vete dhe me nevojën për të hequr qafe një peshë. Ka shumë probleme me të cilat po përballeni, ose ju janë vënë përgjegjësi të tepërta mbi supet tuaja.

Ujori

Në këtë moment ka shumë planetë të favorshëm dhe sikur të çlirohej imagjinata, do të kishit nevojë për më shumë konfirmim edhe në dashuri. Një qiell i rëndësishëm edhe për të kompensuar disa gabime të pësuar. Gjëja më e rëndësishme për të bërë do të ishte t’i riktheheni të qenit pak më realist, sepse shpesh idetë tuaja origjinale, ambicioze, jashtë rregullit mund të jenë të vështira për t’u zbatuar.

Peshqit

Nga java e ardhshme do të keni ide më të qarta edhe sepse besoj se prej rreth dhjetë ditësh keni përjetuar shqetësime dhe agjitacion të tepruar të shkaktuar nga njerëz apo situata që kanë krijuar bezdi. Nëse një projekt apo program nuk funksionon mos u shqetësoni lidhur me të edhe nëse diçka mbyllet, pasi viti i ardhshëm do të jetë një vit i evolucionit të madh.

Linku: https://www.superguidatv.it/oroscopo-paolo-fox-del-giorno-le-previsioni-di-mercoledi-7-dicembre-2022/

Burimi fotos: freepik.com