Home Lifestyle Parashikimi i motit, 7 dhjetor 2022
Parashikimi i motit, 7 dhjetor 2022
0

Parashikimi i motit, 7 dhjetor 2022

0
0

MeteoAlb parashikon se Shqipëria mbetet nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta për gjatë gjithë ditës. Por pritet që në intervale të shkurtra kohore vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohëshme duke krijuar mundësi për reshje të pakta shiu, ku më të dukshem do të jenë në zonat Veriperëndimore dhe Jugperëndimore të vendit tonë.

Ndërsa pjesa më e madhe zonës Lindore do të jetë me vranësira të shumta por nuk priten reshje. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 19°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h kryesisht.

Linku: MeteoAlb

Burimi i fotos: freepik.com