Home Lifestyle Parashikimi i motit, 31 janar 2023
Parashikimi i motit, 31 janar 2023
0

Parashikimi i motit, 31 janar 2023

0
0

Sipas MeteoAlb, deri në orët e pasdites Shqipëria do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta, ku pritet që në zonat malore vranësirat të jenë më të dukshme.

Parashikohet që vranësirat herë pas here të pësojnë zhvillime të përkohshme në zonat Veriore dhe Lindore duke krijuar mundësi për momente të pakta me shira të izoluara, por gjithashtu do të ketë dhe shfaqje të flokëve të dëborës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke u luhatur nga -3°C deri në 12°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 55 km/h nga Verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim mbi 5 ballë.

Linku: MeteoAlb

Burimi i fotos: pexels.com